Přečtěte si náš článek - Instalace fotovoltaiky krok za krokem.

Aleš M. Velké Hoštice

Ales_M_Velke_Hostice
Ales_M_Velke_Hostice

Společnost TIPA jsem si k realizaci FVE na klíč vybral především proto, že je to firma s dlouholetou zkušeností v oblasti elektro a také proto, že je to firma se sídlem v Opavě, což je pro vzájemnou komunikaci mezi zákazníkem a dodavatelem vždy velká výhoda (realizace v okr. Opava).

S poptávkou jsem oslovil i jiné společnosti jako je např. ČEZ a další.

Nabízená cena ze strany TIPA byla přijatelná, a proto jsem se rozhodl se společností TIPA blíže spolupracovat.

Na první prohlídku objektu k instalaci FVE přijel technik dle domluveného termínu. Na místě (v té době budoucí realizace) jsme si vyříkali možnosti, technik zkontroloval místo pro instalaci jak panelů, tak střídače a baterií, zkontroloval domovní rozvaděč i sloupek na hranici pozemku.

Na základě mých požadavků společnost TIPA připravila konečnou cenovou nabídku. Po mém souhlasu došlo k podepsání smlouvy a plné moci k vyřízení sounáležitostí u ČEZ i u SFŽP pro poskytnutí dotace. Toto byl jediný okamžik, kdy jsem musel fyzicky do sídla společnosti TIPA v Opavě. Veškerá ostatní komunikace se odehrávala telefonicky a mailem.

Po zaplacení smluvně domluvených záloh, došlo k instalaci FVE panelů, střídače a baterií. Vše v pořádku, bez komplikací, v předem domluveném termínu.

Po instalaci došlo nejprve k propojení rozvaděčů a kontrolnímu spuštění zařízení, následovala revize a předání díla. Toto vše vždy po předem domluveném termínu, bez komplikací. 

Z mé strany pak byla uhrazena poslední platba sjednaná ve smlouvě.

V současné době mám na straně SFŽP schváleno vyplacení dotační podpory (v době, kdy tuto recenzi píšu nemám finanční prostředky připsány na účet). Znamená to tedy, že ze strany společnosti TIPA byly doloženy všechny potřebné dokumenty pro schválení a poskytnutí dotace. V tomto ohledu také proběhlo vše bez komplikací.